Kısa Atölye: Aklındakini Kağıda Dökmek

750 

Aklındakini Kâğıda Dökmek, kurmaca (Öykü ve roman) yazmak isteyen kişilerin fikirden hikayeye giden yolu keşfetmelerini amaçlamaktadır. Atölyede yazmak için fikir bulmak, fikri değerlendirmek ve bunu hikâyeye dönüştürmekle ilgili süreçler üzerinde durulacak ve katılımcıların yazma süreçlerinde aklındakileri kâğıda dökmeleri için izleyebilecekleri yöntemler üzerinde durulacaktır.

Atölye Kontenjanı Doldu

Açıklama

Açıklamalar

Atölyenin amacı nedir?

Atölyenin amacı kurmaca (Öykü ve roman) yazmak isteyenlerin fikir bulma, fikri değerlendirme ve bunu hikâyeye dönüştürme süreçlerinde yaşadıkları zorlukların üstesinden nasıl geleceklerini öğrenmeleridir.

Bu atölyeye kimler katılmalı?

Öykü ve roman yazmak için hikâye fikri bulmakta zorlanan, bulduğu fikirleri kağıda istediği gibi aktaramayan; kısacası aklındakileri kağıda dökmekte zorluk çeken veya kendini geliştirmek isteyen herkes bu atölyeye katılabilir.

Atölye hangi günde ve saatte kaçta gerçekleşecek?

Atölye 13 Eylül 2023 tarihinde, çarşamba günü saat 20.00’de başlayacak ve toplam 2 saat sürecektir.

Çalışmaya nasıl bağlanabilirim?

Atölye “Zoom” üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir. Çalışmalara katılabilmek için kullanacağınız elektronik cihaza (Bilgisayar, telefon, tablet) Zoom programını yüklemiş olmanız gerekmektedir.

Telif Hakları ve Katılamadığınız Günler

“Farkındalık Yazarlığı Yazı ve Yazarlık Atölyesi” yasal koruma altında bulunan tescilli bir markadır. Buna ek olarak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Hakları Kanunu kapsamında etkinliklerde paylaşılan yöntem, teknik, uygulama, bilgi, video, görsel, belge vb. tüm içerikler aktaran kişiye veya ilgili şirkete aittir ve ulusal hukuk tarafından korunmaktadır.

Çalışmalarda ses veya görüntü kaydı alınmamaktadır. Dolayısıyla katılamadığınız çalışmaların videolarını izlemek veya ses kayıtlarını dinlemek suretiyle telafi yapmanız mümkün değildir. Bu nedenle zamanınızı çalışma takvimi doğrultusunda ayarlamanız gerekmektedir. Belirli bir tarihte düzenlenecek olan atölye çalışması için yaptığınız ödeme, yalnızca o tarihteki atölye için geçerlidir, bu ödeme farklı tarihli bir atölye için kullanılamaz. Atölyeye kayıt olduktan sonra iptal, iade veya telafi hakkınız bulunmamaktadır.

Online Etkinlik Kuralları

Çalışmaya katılmak için gerekli olan Zoom bağlantısı, şifresi ve süreçle ilgili bilgiler ödeme yaparken belirttiğiniz e-posta adresinize gönderilecektir.

E-posta adresinin doğru verilmemesi nedeniyle Zoom programıyla çalışmaya bağlanma ile ilgili bilgilerin(bağlantı linki, şifre) tarafınıza ulaşmaması, internet bağlantınızla ilgili sorun yaşamanız, elektronik cihazınızın şarjının bitmesi vb. gibi durumlarda Farkındalık Yazarlığı Yazı ve Yazarlık Atölyesi’nin sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenle ödeme sırasında bilgilerinizi doğru girmeniz, sağlıklı bir internet bağlantısına sahip olmanız önem arz etmektedir.