Kısa Atölye: Hikayeyi Kim Anlatıyor

750 

Hikayeyi Kim Anlatıyor, kurmaca (Öykü ve roman) yazmak isteyenler için hikayenin en önemli unsurlarından biri olan anlatıcı türü kavramına odaklanan bir atölye çalışmasıdır. Atölye çalışmasında anlatıcı türleri hakkında bilgi paylaşımı yapılacak ve uygulamalar aracılığıyla katılımcının anlatıcı türlerini kavraması sağlanacaktır.

Atölye Kontenjanı Doldu

Açıklama

Açıklamalar

Atölyenin amacı nedir?

Atölyenin amacı, kurmaca yazmak isteyenlerin en çok zorlandıkları kavramlardan biri  olan anlatıcı türlerine dair bilgi sahibi olmaları ve uygulamalarla öğrendiklerini kavramalarını sağlamaktır.

Bu atölyeye kimler katılmalı?

Kurmaca (Öykü ve roman) yazmak ve yazdıklarını geliştirmek isteyen herkes atölye çalışmasına katılabilir.

Atölye hangi günde ve saatte kaçta gerçekleşecek?

Atölye 20 Eylül 2023 tarihinde, çarşamba günü saat 20.00’de başlayacak ve toplam 2 saat sürecektir.

Çalışmaya nasıl bağlanabilirim?

Atölye “Zoom” üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir. Çalışmalara katılabilmek için kullanacağınız elektronik cihaza (Bilgisayar, telefon, tablet) Zoom programını yüklemiş olmanız gerekmektedir.

Telif Hakları ve Katılamadığınız Günler

“Farkındalık Yazarlığı Yazı ve Yazarlık Atölyesi” yasal koruma altında bulunan tescilli bir markadır. Buna ek olarak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Hakları Kanunu kapsamında etkinliklerde paylaşılan yöntem, teknik, uygulama, bilgi, video, görsel, belge vb. tüm içerikler aktaran kişiye veya ilgili şirkete aittir ve ulusal hukuk tarafından korunmaktadır.

Çalışmalarda ses veya görüntü kaydı alınmamaktadır. Dolayısıyla katılamadığınız çalışmaların videolarını izlemek veya ses kayıtlarını dinlemek suretiyle telafi yapmanız mümkün değildir. Bu nedenle zamanınızı çalışma takvimi doğrultusunda ayarlamanız gerekmektedir. Belirli bir tarihte düzenlenecek olan atölye çalışması için yaptığınız ödeme, yalnızca o tarihteki atölye için geçerlidir, bu ödeme farklı tarihli bir atölye için kullanılamaz. Atölyeye kayıt olduktan sonra iptal, iade veya telafi hakkınız bulunmamaktadır.

Online Etkinlik Kuralları

Çalışmaya katılmak için gerekli olan Zoom bağlantısı, şifresi ve süreçle ilgili bilgiler ödeme yaparken belirttiğiniz e-posta adresinize gönderilecektir.

E-posta adresinin doğru verilmemesi nedeniyle Zoom programıyla çalışmaya bağlanma ile ilgili bilgilerin(bağlantı linki, şifre) tarafınıza ulaşmaması, internet bağlantınızla ilgili sorun yaşamanız, elektronik cihazınızın şarjının bitmesi vb. gibi durumlarda Farkındalık Yazarlığı Yazı ve Yazarlık Atölyesi’nin sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenle ödeme sırasında bilgilerinizi doğru girmeniz, sağlıklı bir internet bağlantısına sahip olmanız önem arz etmektedir.