Kısa Öykü Atölyesi

3500 

Müge Arbak ile Kısa Öykü Atölyesi başlıyor.

Atölyede bir hikâye fikri bulmaktan hikâyenin yapısını tasarlamaya, anlatıcıyı belirlemekten neden sonuç ilişkilerini kurmaya uzanan geniş bir yelpazede öykü yazmanın incelikleri üzerine çalışılacaktır. Atölye toplam 5 hafta sürecektir.

 

Stokta yok

Açıklama

Açıklamalar

Atölyenin amacı nedir?

Atölyenin amacı kısa öykü türünde yazmak isteyenlerin bilgi ve beceri düzeylerini geliştirerek öykü yazma yolunda ilerlemelerini sağlamaktır.

Bu atölyeye kimler katılmalı?

Kısa öykü yazmak isteyen herkes atölyeye katılabilir.

-Yazmaya başlamayı planlıyorsanız,

-Yazmaya başladıysanız,

-Kitabınız yayımlandığı halde tıkandığınızı ve artık üretemediğinizi hissediyorsanız,

-Yazma hayalinizi sürekli başka bir bahara erteliyorsanız,

-Çeşitli nedenlerden ötürü yazmayı bıraktıysanız,

-Bir öykü kitabı yazmayı hayal ediyor ama bir türlü ilerleme kaydedemiyorsanız,

-Sizi engelleyen bir şey olduğunu fark ediyor ve bunu çözmek için çaba harcamaya istekliyseniz,

Bu atölyeye katılabilirsiniz.

Çalışma sistemi nasıl olacak?

Atölyede bir hikâye fikri bulmaktan hikâyenin yapısını tasarlamaya, anlatıcıyı belirlemekten neden sonuç ilişkilerini kurmaya uzanan geniş bir yelpazede öykü yazmanın incelikleri üzerine çalışılacaktır. Atölye toplam 5 hafta sürecektir.

Atölyede hangi konular işlenecek?

Öykü türü / Bir hikâye fikri bulmak/ Kurmaca nasıl kurulur / Doğru karakterler yaratmak / Anlatıcıyı belirlemek / Hikayenin yapısını tasarlamak / Neden sonuç ilişkileri kurmak / Zaman ve mekan / Hikayenin atmosferi / Dil kullanımı ve üslup / Duyulara hitap etmek / Betimlemeler / Diyalog yazmak / Sözcük seçimleri / Kurgu tekniği

Roman yazmak istiyorum, bu atölyeden yararlanabilir miyim?

Atölye öykü yazmak isteyenlere yöneliktir.  Bununla birlikte temel kurmaca unsurları üzerinde çalışılacağı için roman yazmak isteyenler de atölyeden yararlanabilir.

Atölye hangi tarihlerde ve saat kaçta gerçekleşecek?

Atölye 21 Kasım 2023 tarihinde başlayacak ve toplam 5 hafta sürecektir. Her hafta salı günleri 20.00-22.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Çalışmaya nasıl bağlanabilirim?

Atölye “Zoom” üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir. Çalışmalara katılabilmek için kullanacağınız elektronik cihaza (Bilgisayar, telefon, tablet) Zoom programını yüklemiş olmanız gerekmektedir.

Telif Hakları ve Katılamadığınız Günler

“Farkındalık Yazarlığı Yazı ve Yazarlık Atölyesi” yasal koruma altında bulunan tescilli bir markadır. Buna ek olarak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Hakları Kanunu kapsamında etkinliklerde paylaşılan yöntem, teknik, uygulama, bilgi, video, görsel, belge vb. tüm içerikler aktaran kişiye veya ilgili şirkete aittir ve ulusal hukuk tarafından korunmaktadır.

Çalışmalarda ses veya görüntü kaydı alınmamaktadır. Dolayısıyla katılamadığınız çalışmaların videolarını izlemek veya ses kayıtlarını dinlemek suretiyle telafi yapmanız mümkün değildir. Bu nedenle zamanınızı çalışma takvimi doğrultusunda ayarlamanız gerekmektedir.

Online Etkinlik Kuralları

Çalışmaya katılmak için gerekli olan Zoom bağlantısı, şifresi ve süreçle ilgili bilgiler ödeme yaparken belirttiğiniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Zoom bağlantısı, etkinlikten 10 dakika önce açılacaktır.

E-posta adresinin doğru verilmemesi nedeniyle Zoom programıyla çalışmaya bağlanma ile ilgili bilgilerin(bağlantı linki, şifre) tarafınıza ulaşmaması, internet bağlantınızla ilgili sorun yaşamanız, elektronik cihazınızın şarjının bitmesi vb. gibi durumlarda Farkındalık Yazarlığı Yazı ve Yazarlık Atölyesi’nin sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenle ödeme sırasında bilgilerinizi doğru girmeniz, sağlıklı bir internet bağlantısına sahip olmanız önem arz etmektedir.