Yaratıcı Yazarlık Programı

2200 

Kitap yazma hedefi olan pek çok kişi yazma uğraşını sonuçlandıramaz. Peki yazmak için çok hevesli, çok istekli görünen bunca insan nerede yanlış yapıyor? Neden yazma hayallerini gerçeğe dönüştüremiyorlar?

Farkındalık Yazarlığı Yaratıcı Yazarlık Programı, bir yazar adayının öğrenebileceği, neredeyse hiç anlatılmayan en önemli bilgileri bir araya toplayan bir çalışma olarak hazırlandı. Bu programda yazma hayalini gerçekleştiremeyen ve yazma isteğini bir sonuca ulaştıramayan insanların süreç boyunca yapmaları gerektiği halde neleri yapmadıklarını, yapmamaları gerektiği halde neleri yaptıklarını ve bunlarla ilişkili ortaya çıkan tüm sorunların çözümlerini bir sentez halinde öğreneceksiniz.

Endişelerinizi motivasyona, karşılaşacağınız aksilikleri de sizi güçlendiren önemli derslere dönüştürmek için bu çalışmaya katılmalısınız.

Atölye Kontenjanı Doldu

Açıklama

Açıklamalar

Programın amacı nedir?

Programın amacı kurmaca (Öykü ve roman) ve kurgu dışı yazanlar için yazarlığın en önemli ama anlatılmayan bölümünü katılımcılara aktarmaktır.

Bu programa kimler katılmalı?

Kurmaca (Öykü ve roman) veya kurgu dışı yazmak isteyen, yazma hayali olan her düzeyde kişi çalışmaya katılabilir.

Yazmaya başlamayı planlıyorsanız,

Yazmaya başladıysanız,

Kitabınız yayımlandığı halde tıkandığınızı ve artık üretemediğinizi hissediyorsanız,

Yazma hayalinizi sürekli başka bir bahara erteliyorsanız,

Çeşitli nedenlerden ötürü yazmayı bıraktıysanız,

Hayat koşullarınız yazmanıza izin vermiyorsa,

Bir kitap yazmayı hayal ediyor ama bir türlü ilerleme kaydedemiyorsanız,

Sizi engelleyen bir şey olduğunu fark ediyor ve bunu çözmek için çaba harcamaya istekliyseniz,

Bu çalışmadaki bilgiler önünüzdeki yazma yolculuğunda size rehberlik edecek.

Çalışma sistemi nasıl olacak?

Programda hem teorik hem de uygulama düzeyinde çalışılacaktır. Verilen ev çalışmalarıyla programda öğrenilen bilgilerin içselleştirilmesi sağlanacaktır.

Program hangi sorunu çözecek?

Yaratıcı Yazarlık Programı, yazma hayalinize ulaşmanız için adım adım ilerlemenizi sağlar. Birlikte önce yazma yolculuğundaki yol haritanızı çıkarıyoruz, daha sonra bunu gerçeğe dönüştürmek için gereken adımlar üzerinde çalışıyoruz. “Yazma yolculuğunda başarıya ulaşmak için neye ihtiyacım var?” sorusunun farklı yanıtlarını keşfediyorsunuz.

Program kimlere uygun değil?

Yaratıcı Yazarlık Programı edebi türler hakkında genel bilgi (anı nedir, deneme nedir, genel tanımlar vb.) sahibi olmak isteyenler veya tanınmış yazarların öykülerinin incelenmesini bekleyenler için uygun değildir. Bu çalışma tamamen sizin bireysel yazma yolculuğunuzla ve yazma hayalinize ulaşmanızla ilgilidir.

Program hangi tarihlerde ve saat kaçta gerçekleşecek?

Program 19 Eylül 2023 tarihinde başlayacak ve toplam 4 hafta sürecektir. Her hafta salı günleri 20.00-21.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Çalışmaya nasıl bağlanabilirim?

Atölye “Zoom” üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir. Çalışmalara katılabilmek için kullanacağınız elektronik cihaza (Bilgisayar, telefon, tablet) Zoom programını yüklemiş olmanız gerekmektedir.

Telif Hakları ve Katılamadığınız Günler

“Farkındalık Yazarlığı Yazı ve Yazarlık Atölyesi” yasal koruma altında bulunan tescilli bir markadır. Buna ek olarak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Hakları Kanunu kapsamında etkinliklerde paylaşılan yöntem, teknik, uygulama, bilgi, video, görsel, belge vb. tüm içerikler aktaran kişiye veya ilgili şirkete aittir ve ulusal hukuk tarafından korunmaktadır.

Çalışmalarda ses veya görüntü kaydı alınmamaktadır. Dolayısıyla katılamadığınız çalışmaların videolarını izlemek veya ses kayıtlarını dinlemek suretiyle telafi yapmanız mümkün değildir. Bu nedenle zamanınızı çalışma takvimi doğrultusunda ayarlamanız gerekmektedir.

Online Etkinlik Kuralları

Çalışmaya katılmak için gerekli olan Zoom bağlantısı, şifresi ve süreçle ilgili bilgiler ödeme yaparken belirttiğiniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Zoom bağlantısı, etkinlikten 10 dakika önce açılacaktır.

E-posta adresinin doğru verilmemesi nedeniyle Zoom programıyla çalışmaya bağlanma ile ilgili bilgilerin(bağlantı linki, şifre) tarafınıza ulaşmaması, internet bağlantınızla ilgili sorun yaşamanız, elektronik cihazınızın şarjının bitmesi vb. gibi durumlarda Farkındalık Yazarlığı Yazı ve Yazarlık Atölyesi’nin sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenle ödeme sırasında bilgilerinizi doğru girmeniz, sağlıklı bir internet bağlantısına sahip olmanız önem arz etmektedir.