Müge Arbak ile Farkındalık Yazarlığı Atölyesi

Farkındalık Yazarlığı Atölyesi yeni dönem kayıtları açıldı.

Pek çok kişi yazma yolculuğuna çıkmaya heveslenir. En iyi ihtimalle belli bir noktaya kadar gelir; bazı bilgileri öğrenir, belki epeyce yazar ancak devamını getiremez. Kalemin gelişebilmesi ve ortaya bir ürün çıkması için gerekli olan temel unsur “süreklilik”tir.

4 senedir gerçekleştirdiğimiz Farkındalık Yazarlığı atölye çalışmalarında yüzlerce kişiyle çalışma imkânımız oldu. Üç sene boyunca edebiyat dergimiz Tüy Dergi’yi sanal olarak yayımladık. Aynı zamanda disiplinli bir şekilde çalışan, diğer bir deyişle “süreklilik” göstermeyi başaran katılımcılarımız arasından üç kişinin dijital kitaplarını hazırladık.

Farkındalık Yazarlığı Atölyesi uygulama odaklı bir çalışmadır. 6 hafta sürecek olan atölye boyunca toplam 12 yazı yazarsınız ve 12 geri bildirim alırsınız. Atölye boyunca yazdıkça, dinledikçe ve geri bildirimler üzerinde çalıştıkça kaleminiz gelişmeye başlar.

Yeni dönem çalışmalarımız 11 Kasım 2021 tarihinde başlıyor. Perşembe akşamları saat 20.00 – 22.30 arasında yazmak, bu yolculukta “süreklilik” sağlamak ve gelişmek için buluşuyoruz.

Atölye Lideri: Yazar ve Editör Müge Arbak
Atölye Tarihleri: 11 – 18 – 25 Kasım, 2 – 9 – 16 Aralık 2021
Gün ve Saat: Perşembe, 20.00 – 22.30
Ücret: 1200 TL (KDV Dahil)
Detaylı bilgi ve kayıt için iletişim: 0530 090 85 44

Çalışma İçeriği:
1. Hafta
Yaratıcılık Egzersizi
Geri Bildirimler
Büyük Egzersiz
Geri Bildirimler

2. Hafta
Yaratıcılık Egzersizi
Geri Bildirimler
Büyük Egzersiz
Geri Bildirimler

3. Hafta
Yaratıcılık Egzersizi
Geri Bildirimler
Büyük Egzersiz
Geri Bildirimler

4. Hafta
Yaratıcılık Egzersizi
Geri Bildirimler
Büyük Egzersiz
Geri Bildirimler

5. Hafta
Yaratıcılık Egzersizi
Geri Bildirimler
Büyük Egzersiz
Geri Bildirimler

6. Hafta
Yaratıcılık Egzersizi
Geri Bildirimler
Büyük Egzersiz
Geri Bildirimler

Sıkça Sorulan Sorular

Atölyeye kimler katılabilir?

-Yazmak isteyip de bir türlü başlayamamış kişiler,
-Yazdığı halde ilerleyemediğini hissedenler,
-Yazmak için cesarete ihtiyaç duyanlar,
-Yazılarında gelişmesi gereken noktaları öğrenmek isteyenler atölyeye katılabilir.

Atölye hangi saatlerde ve nasıl yapılacak?

Atölye çalışmaları belirtilen günlerde, saat 20.00-22.30 arasında Zoom üzerinden yapılacaktır.

Atölyeye kayıt olurken nelere dikkat etmeliyim?

Atölyeye kayıt olmak için yaptığınız başvurunun kabulünden sonra talep edilen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde paylaşmanız çok önemlidir. Fatura bilgilerinizin doğru olması, size kesilecek olan fatura ile ilgili sorun yaşamanızı engelleyecektir. Bilgilerin doğru olarak verilmemesi halinde davet mesajlarının tarafınıza ulaşmaması ve bu nedenle atölyelere katılamamanız durumunda Farkındalık Yazarlığı’nın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Atölyeye katılmadan önce yapmam gereken bir hazırlık var mı?

Atölyeye katılmadan önce mutlaka Zoom programını bilgisayarınıza veya cep telefonunuza indirerek yüklemelisiniz.

Çalışmaların bir gününü kaçırdım, ne yapabilirim?

Farkındalık Yazarlığı Atölyesi kapsamında kaçırdığınız atölye günlerinin telafi imkânı bulunmamaktadır. Atölyenin gerçekleştirileceği gün ve saatlerde uygunluk durumunu ayarlamak katılımcının sorumluluğundadır.
Bu sitede yer alan tüm atölye çalışmalarının tüm telif hakları, yani 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununu kapsamında işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, dijital iletim de dahil olmak üzere ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma yayın hakları ve bunları kullanma hakları tarafımıza aittir. Dolayısıyla etkinlikler sırasında daha sonra dinleyebileceğiniz ses veya görüntü kaydı alınmamaktadır; benzer şekilde katılımcı tarafından bu şekilde ses veya görüntü kaydı alınmasına 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde izin verilmemektedir.

Hangi durumlarda para iadesi yapılır?

Farkındalık Yazarlığı Atölyesi, sınırlı sayıda katılımcı kabul eden online bir çalışmadır. Dolayısıyla etkinlik tarihlerinde müsait olmak, uygun planlamayı yapmak katılımcının sorumluluğundadır. Farkındalık Yazarlığı Atölyesi – Online Atölye kapsamında para iadesi yapılmamaktadır.

Atölyeye kayıt oldum, süreç nasıl işleyecek?

Satın alma işleminiz onaylandıktan sonra tarafınıza bir onay e-postası gelecek ve belirttiğiniz bilgiler doğrultusunda size 30 gün içinde e-arşiv/e-fatura kesilecektir. Daha sonra etkinlik tarihinden bir gün önce belirttiğiniz cep telefonu numaranıza ve/veya e-posta hesabınıza bir davet mesajı gelecektir. Bu davet mesajında belirtilen Zoom bağlantısı ile atölyeye katılabilirsiniz. Bağlantı, atölye saatinden 20 dakika önce açılacaktır.

Telif Hakları

İşbu sitede sunulan tüm atölyelerin her türlü telif hakları, yani 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununu kapsamında işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, dijital iletim de dahil olmak üzere ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma yayın hakları ve bunları kullanma hakları tarafımıza aittir. Bu sebepten ötürü atölyelerde ses ve görüntü kaydı alınmamaktadır; aynı zamanda 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde katılımcıların ses ve/veya görüntü kaydı almalarına izin verilmemektedir.
Katılımcının ürettiği tüm yazıların her türlü telif hakkı katılımcıya aittir. Katılımcı ürettiği ve aldığı geri bildirimler doğrultusunda geliştirdiği yazılarını istediği şekilde değerlendirebilir. Katılımcının ürettiği yazılarla ilgili Farkındalık Yazarlığı’nın herhangi bir telif hakkı talebi bulunamaz.