Skip to main content

Kitap Yazdıran Yazarlık Atölyesi Farkındalık Yazarlığı

Birçok insan yazmak, yazı aracılığı ile kendini ifade etmek, kelimeleri vasıtasıyla diğer insanların hayatlarına dokunmak ister. Ancak bu her zaman mümkün olmaz. Çünkü yazmak sanıldığının aksine çetin bir yolculuktur. Bunu başarmak için kişi her şeyden önce nereden ve nasıl başlayacağını bilmelidir. Aynı zamanda yazma yolculuğunda belli bir noktaya ulaşmak isteyen herkesin yazma alışkanlığı kazanarak disiplinli bir şekilde çalışması gereklidir.

Farkındalık Yazarlığı Atölyesi yazmaya başlamak isteyen, kendi kendine yazmasına rağmen kalemini geliştirme arzusu taşıyan ve yazdıklarının edebi bir niteliği olmasını hedefleyen kişiler için kurulmuştur. Farkındalık Yazarlığı, atölye katılımcısını yazar adayı, yazar adayını da yazar haline getirmek için bu kararlılığa sahip kişilerle birlikte yürümek üzere yola çıkmış ve bunu başarmıştır.
Atölyenin kurulmasından belli bir süre sonra katılımcıların olgunlaşan yazılarını okuyucu ile buluşturmak üzere Tüy Dergi’yi sanal ortamda yayımladık. Toplam yirmi sayı boyunca farkindalikyazarligi.com internet sayfamızda yer alan dergi on binlerce kişi tarafından okundu ve üçüncü yılını doldurdu.

Farkındalık Yazarlığı Yeni Logo 2022

Böylece Farkındalık Yazarlığı Atölyesi olarak atölye katılımcımızı yazar adayı haline getirmeyi başardık ve yazar adayı ile okuyucu arasındaki ilk köprüyü dergi vasıtasıyla tesis etmiş olduk. Atölyemizin ikinci yılında kurulan Bireysel Bilgelik Yayınları ile de yazarlarımızın kitaplarını okuyucularla buluşturmayı hedefliyoruz.
“Farkındalık Yazarlığı Atölyesinden” dijital kitap serisi de işte bu hedefler doğrultusunda hazırlandı. Böylece katılımcılarımız da yazar adayı olmaktan yazar olmaya giden yolda önemli bir adım atmış oluyorlar. Atölyemizde üretilen öyküler böylece dijital kitaplarla okuyucusu ile buluşuyor. Yakın bir zamanda yazarlarımızın basılı kitapları ile de karşınıza çıkmayı planlıyoruz.

Farkındalık Yazarlığı
Yazı ve Yazarlık Atölyesi İstatistikleri

2017 – 2022

1724

Saat atölye çalışması yapıldı.

21372

Sayfa yazı yazıldı

Farkındalık Yazarlığı Atölyesi’ne en az 10 hafta katılan katılımcıların yazılarında

96

oranında gelişim gözlendi.

Farkındalık Yazarlığı Atölyesi’ne en az 10 hafta katılan katılımcıların yazma alışkanlıklarında

97

oranında gelişim gözlendi.

Tüy Dergi

46325

Kullanıcı tarafından okundu.

Kültürlü İnsanların Dergisi
Tüy Dergi

Farkındalık Yazarlığı Yazı ve Yazarlık Atölyesi katılımcılarının yazılarıyla oluşturulan Tüy Dergi’yi okuyun. Dergimiz 2017-2021 yılları arasında, üç ayda bir çıkmıştır. Tüy Dergi’nin 20 sayısını da sitemizden ücretsiz olarak okuyabilirsiniz.

Tüy Dergi'yi Okuyun

Farkındalık Yazarlığı Yazı ve Yazarlık Atölyesi

Farkındalık Yazarlığı’nın dört yılda 18000 sayfayı aşan editörlük ve 1700 saati aşan atölye deneyimiyle özel olarak tasarladığı atölyeleri inceleyin.

Yazmaya kolayca başlayın.
İlham alın.
Yaratıcılığınızı geliştirin.
Kitap yazma yolunda ilerleyin.

Anlat Dedi Hayat
Atölye liderimiz Müge Arbak’ın öykü kitabı satışta!