Kitap Yazdıran Yazarlık Atölyesi Farkındalık Yazarlığı

Birçok insan yazmak, yazı aracılığı ile kendini ifade etmek, kelimeleri vasıtasıyla diğer insanların hayatlarına dokunmak ister. Ancak bu her zaman mümkün olmaz. Çünkü yazmak sanıldığının aksine çetin bir yolculuktur. Bunu başarmak için kişi her şeyden önce nereden ve nasıl başlayacağını bilmelidir. Aynı zamanda yazma yolculuğunda belli bir noktaya ulaşmak isteyen herkesin yazma alışkanlığı kazanarak disiplinli bir şekilde çalışması gereklidir.

Farkındalık Yazarlığı Atölyesi yazmaya başlamak isteyen, kendi kendine yazmasına rağmen kalemini geliştirme arzusu taşıyan ve yazdıklarının edebi bir niteliği olmasını hedefleyen kişiler için kurulmuştur. Farkındalık Yazarlığı, atölye katılımcısını yazar adayı, yazar adayını da yazar haline getirmek için bu kararlılığa sahip kişilerle birlikte yürümek üzere yola çıkmış ve bunu başarmıştır.
Atölyenin kurulmasından belli bir süre sonra katılımcıların olgunlaşan yazılarını okuyucu ile buluşturmak üzere Tüy Dergi’yi sanal ortamda yayımladık. Toplam yirmi sayı boyunca farkindalikyazarligi.com internet sayfamızda yer alan dergi on binlerce kişi tarafından okundu ve üçüncü yılını doldurdu.

Farkındalık Yazarlığı Yeni Logo 2021

Böylece Farkındalık Yazarlığı Atölyesi olarak atölye katılımcımızı yazar adayı haline getirmeyi başardık ve yazar adayı ile okuyucu arasındaki ilk köprüyü dergi vasıtasıyla tesis etmiş olduk. Atölyemizin ikinci yılında kurulan Bireysel Bilgelik Yayınları ile de yazarlarımızın kitaplarını okuyucularla buluşturmayı hedefliyoruz.
“Farkındalık Yazarlığı Atölyesinden” dijital kitap serisi de işte bu hedefler doğrultusunda hazırlandı. Böylece katılımcılarımız da yazar adayı olmaktan yazar olmaya giden yolda önemli bir adım atmış oluyorlar. Atölyemizde üretilen öyküler böylece dijital kitaplarla okuyucusu ile buluşuyor. Yakın bir zamanda yazarlarımızın basılı kitapları ile de karşınıza çıkmayı planlıyoruz.