Skip to main content

Günümüzde sıklıkla kullanılan ve bu kullanım sıklığından dolayı gerçek anlamından uzaklaşmaya başlayan farkındalık, yazan kişinin en etkili araçlarından biri olma özelliğini korumaya devam ediyor.

Farkındalık Yazarlığı Atölyesi yazma alışkanlığı kazandırmanın yanı sıra, yazan kişinin kendisine dair farkındalığı arttırmasına yardımcı olma hedefiyle yola çıkar. Katılımcı atölyede düzenli olarak yazdıkça, sahip olduğu farkındalık seviyesi de yavaş yavaş artar. Bu da kendinden başlayarak diğer insanlara, hayata, yaşadığı ve gözlemlediği olaylara dalga dalga yayılır.

Farkındalık Yazarlığı Atölyesi, yazmanın en önemli unsuru olan farkındalık kavramını hayatın içinde pratik bir biçimde kullanabilmeleri için katılımcılarını yönlendirir. Atölye çalışmalarımızda gerçekleştirdiğimiz uygulamalar ve alıştırmalar psikololojik danışmanımızın katkılarıyla seçilir, her bir atölye çalışması profesyonel bir ekip ile özel olarak hazırlanır. Farkındalık Yazarlığı Atölyesi pek çok yönüyle olduğu gibi bu yönüyle de diğer yazarlık atölyelerinden ayrılır.

Farkındalık, hayatın içinde kişiye özellikle karşılaştığı sorunlarla baş etme yeteneği verirken, yaşadığı olayları anlamlandırmasına da olanak sağlar. Ayrıca farklı bakış açıları kazandırarak kişinin esneklik özelliğini geliştirmesine yardımcı olur. Farkında olan kişi hayatın sadece temel renklerini değil, birbiri içine geçen tüm renklerini deneyimleme fırsatını yakalar.

Farkındalık Yazarlığı Atölyesi’nde katılımcılar hem kendilerine, hem de hayata dair farkındalıklarını birbirlerine aktarırlar. Bu paylaşımlarla herkes bir diğerinin bakış açısına anlamlı katkılarda bulunur. Böylece atölyede herkesin birbirini beslediği ve zenginleştirdiği bir ortamda üretim yapılır. Farkındalık kelimesinin ruhu ve gerçek anlamı, atölyemizin duvarları içinde her daim yankılanmaya devam edecektir.

Müge Arbak

Farkındalık Yazarlığı Yazı ve Yazarlık Atölyesi